חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מרפאת חרדה

מרפאת החרדה במרכז שניידר משמשת ככתובת לילדים שסובלים ממגוון פחדים וחרדות. המרפאה פועלת בגישה התנהגותית קוגניטיבית (CBT - Cognitive Behavioral Therapy), המתמקדת בשיפור התפקוד וחיזוק דרכי ההתמודדות של הילד הסובל ומשפחתו בשלושה תחומים: המרפאה מציעה התערבויות טיפוליות קבוצתיות, פרטניות וכן טיפול תרופתי במידת הצורך

לצורך קבלה לפגישת הערכה ראשונית מקיפה במרפאה יש להמציא הפניה מרופא הילדים או רופא המשפחה של הילד, ובה פירוט לגבי סיבת הפניה למרפאתנו. אל הפגישה הראשונית על שני ההורים להגיע יחד עם הילד (קיימת חובת הסכמה של שני ההורים לטיפול בילד).


בפגישה זו נעשית הערכה מקיפה בנוגע למצבו של הילד, ולאחריה הוא מופנה לטיפול קבוצתי המותאם לבני גילו ו/או לטיפול פרטני. כמו כן, במרפאה מתקיימת גם קבוצת הדרכה להורים לילדים הסובלים מחרדה. הטיפולים הקבוצתיים כוללים שמונה מפגשים והם מיועדים לבני נוער, ילדים והוריהם. הטיפולים הפרטניים כוללים עד 16 מפגשים, באופן פרטני עם הילד ובמקביל הדרכה להורים. הטיפול במרפאה הוא בגישה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). במקרה הצורך ניתנת הפניה להערכה פסיכיאטרית והתאמת טיפול תרופתי.

 

מנהלת המרפאה
נועה שחם זליקוביץ, פסיכולוגית קלינית מומחיתצוות המרפאה


רן אייזנברג
פסיכולוג קליני מומחה

 

יונתן שלו
פסיכולוג קליני מומחה

 

סיון כזום
פסיכולוגית קלינית מומחית
 
מחמוד קסום
פסיכולוג
 
ליאן חדאד
פסיכולוגית

 

טל בלוש
עובדת סוציאלית

 

ספיר קציר שטמלר
פסיכולוגית
 
הודיה בדנני
מזכירת המרפאהיצירת קשר
טלפון לזימון תור: 03-9253582, מ־08:00 ועד 14:00
דואר אלקטרוני  


  
  

דפי מידע: 


חרדה בילדים: מהאבחון ועד הטיפול
מהי חרדה בילדים ומה ההבדל בינה לבין תחושת פחד? מתי הפחד הוא חלק מתהליך הגדילה וההתפתחות הטבעי ובאילו מקרים מדובר בהפרעת חרדה? איך מטפלים בילדים עם חרדה, מה ההורים צריכים לעשות בעבורם וממה הם צריכים להימנע? מדריך להורים לילדים חרדתיים

 

איך מרגיעים את הילדים בזמן הסלמה ביטחונית
ההסלמה במצב הביטחוני משפיעה גם על הילדים שלנו. חלקם - מי פחות ומי יותר - חשים במתח, בדאגה ובחרדות הקיימים בסביבתם. מדובר בתחושות טבעיות, אולם ההורים חייבים לשדר ביטחון לילדיהם.


קישורים נלווים:

שאלונים לקבוצת הורים

עבור לתוכן העמוד