חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אות הוקרה מטעם נשיא המדינה הוענק לירון פוקס אח במרכז שניידר

האות הוענק על הטיפול ההרואי בפצועי ובנפגעי המלחמה, על הטיפול בחוזרים מהשבי, על הליווי הרפואי של המפונים מבתיהם, על שיקום פצועי המלחמה ועל מתן מענה ותמיכה נפשית לניצולי המסיבה ולציבור הרחב. בין האחים שזכו באות ההוקרה, ירון פוקס, אח רכז החייאה במרכז שניידר
פורסם: 17.04.24 | עודכן: 17.04.24


נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, העניק ביום שלישי, 16 באפריל 2024, אות הוקרה מיוחד ל-30 אחים ואחיות, כאשר 10 ממקבלי האות הם אחים ואחיות מבתי החולים וממרפאות הקהילה של כללית. האות הוענק על הטיפול ההרואי בפצועי ובנפגעי המלחמה, על הטיפול בחוזרים מהשבי, על הליווי הרפואי של המפונים מבתיהם, על שיקום פצועי המלחמה ועל מתן מענה ותמיכה נפשית לניצולי המסיבה ולציבור הרחב. בין האחים שזכו באות ההוקרה, ירון פוקס, אח רכז החייאה במרכז שניידר.

ירון פוקס (57), אח מוסמך, בוגר תואר שני בבריאות הציבור, עובד כמרכז תחום ההחייאה והטראומה במרכז שניידר. במסגרת תפקידו אחראי על פיתוח והטמעת ידע, שמירה על כשירות הצוותים, תיחקור והפקת לקחים מאירועי החייאה וטראומה וריענון הנהלים. ירון עובד במרכז שניידר מאז 1995. את דרכו בבית החולים התחיל באח במחלקה לרפואה דחופה וטיפול נמרץ, לאחר מכן מונה למנהל האֲחָיוּת במחלקה לרפואה דחופה ובשנות הקורונה ריכז את תחום שעת חירום. לאורך השנים, במקביל לעבודתו בבית החולים, שירת במילואים כפרמדיק וכחובש גדודי בחטיבת הצנחנים.  

מאז ה-7 באוקטובר ירון היה מהראשונים שלקחו חלק בהקמת מתקן האשפוז בשדה תימן לטיפול במחבלים פצועים. בימים בהם קיבל חופשה קצרה ממתקן האשפוז, הוא המשיך למתקן שנפתח בשורה והצטרף למתנדבים הרבים שעמלו במאמץ זיהוי החללים אשר איבדו את חייהם בצורה כה טראגית. ירון עזר להפיק דגימות דנ"א בעדינות, בחמלה וביראת כבוד המתבקשת, והיה שותף להבאתם של עשרות הרוגים לקבורה כדי לאפשר למשפחות מעט נחמה וחסד. עם שחרורו מהמילואים וחזרתו למרכז שניידר לרפואת ילדים, הוא המשיך לשלב עבודה בביה"ח יחד עם מילואים במחנה שורה. ירון אף התנדב לנסוע לאילת ולעבוד במרפאת שניידר שהוקמה ע"י בית החולים ואחראית על טיפול בילדיי המפונים הנמצאים באילת. תרומתו החשובה והמשמעותית של ירון למאמץ המלחמתי אינה הפעם הראשונה בה הוא מתגייס לעזור באופן מיידי בעת חירום. ירון השתתף בעבר במשלחות חילוץ וסיוע לאזורי מלחמה ואסון, ביניהן: משלחת שניידר להקמת בית חולים שדה  לילדים באזורי הקרבות באוקראינה ומשלחות נוספות שיצאו לסיוע באסונות הטבע בתורכיה, הודו וגינאה. 

לדברי אורית קופלמן, מנהלת האֲחָיוּת של מרכז שניידר לרפואת ילדים: "סיפוריהם והתגייסותם הבלתי מתפשרת להצלת חיים של האחים והאחיות מפרוץ המלחמה מייצגים את רוחה של כללית בכלל ושל שניידר שבפרט שהתברך בצוותים מחויבים לשליחותם המקצועית אשר מתייצבים בראש בכל אירוע לאומי ועושים לילות כימים. תרומתו יוצאת הדופן של ירון למערכת הבריאות הישראלית ולמאמץ המלחמתי מעוררת השראה, ומשקפת את מחויבותו העמוקה למתן טיפול רפואי בכל מצב, תוך הפגנת אנושיות, מקצועיות, מסירות וחמלה הראויות להערכה. כולנו גאים ומוקירים תודה על עשייתו ועל היותו מודל לחיקוי לדור העתיד שבוחר באחיות כמקצוע לחיים".

לדברי ירון פוקס: "ב-7 באוקטובר מצאתי את עצמי בעשייה סביב השעון. כל הניסיון שצברתי מבחינה מקצועית ואישית סייעו לי להתמודד עם שלל התחומים שהיו באחריותי בשגרה, ובנוסף עם תפקידים שלקחתי על עצמי בשל המלחמה. לאורך כל התקופה ליוו אותי זכרונם ומורשתם של ירון אמתי ז"ל ולירון ברדה הי"ד. ירון, חברי לשירות המילואים, נפל במלחמת לבנון השנייה. ירון, בן 46 בנופלו, המשיך להתנדב למילואים בתאג"ד ונכנס לעומק לבנון, למרות שעבר את גיל הפטור. לירון, בת 28 בהירצחה, בתם של אבי ואסנת, חברי היקרים, שנרצחה במסיבת הנובה לאחר שהתעקשה להישאר בשטח המסיבה ולטפל בפצועים. לכבודם ולכבוד האחיות והאחים שממשיכים לגעת בקצוות החיים, אני גאה לקבל את אות ההוקרה למסירות ומחויבות".

עבור לתוכן העמוד