חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עד שיהיה טוב: אירוע ההתרמה השנתי של עמותת נאמני מרכז שניידר

אירוע ההתרמה התקיים בהשתתפות משפחות הילדים השבים שטופלו בשניידר, התקיים השבוע באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב
פורסם: 11.04.24 | עודכן: 14.04.24

איילת שקד, יו"ר עמותת נאמני שניידר, אביב גפן, הגר ואביחי ברודץ ואורלי טובולסקי- חדד, מנכ"לית עמותת נאמני שניידר

אירוע ההתרמה השנתי של עמותת נאמני מרכז שניידר, התקיים ביום שלישי, 9.4.24, באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב, בהשתתפות משפחות הילדים השבים שטופלו בשניידר, עם חזרתם משבי חמאס בחודש נובמבר 2023. האירוע התקיים ביוזמת מנכ"לית העמותה אורלי טובולסקי חדד ויו"ר העמותה איילת שקד. במסגרת האירוע, הוקרנה ברכה מצולמת של נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג והתקיימה הופעתם של אביב גפן והתעויט. 

נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג אמר: "מחלקת השבים בשניידר שהוקמה למען השבים מעזה היוותה הוכחה לרגישות ולחמלה שבין כתליו. השיטה לפיה פעלו הוכחה כמוצלחת ומצילת חיים". איילת שקד סיפרה: "הפעם הראשונה שבכיתי אחרי ה-7 באוקטובר הייתה כשאביחי התקשר אלי, ימים ספורים לאחר מכן, הציג את עצמו ואמר שהוא חושב שאשתו וילדיו נחטפו יחד עם בת השכנים".

במהלך הערב התקיים פאנל מיוחד בהנחיית מירי מיכאלי, ובו השתתפו פרופ' גילת לבני, מנהלת מחלקת ילדים א' בשניידר ומי שניהלה את המחלקת הילדם השבים בבית החולים, ד"ר יעל מוזר גלזברג, מנהלת יחידת מושתלי כבד ששימשה כרופאה בכירה במחלקת הילדים השבים, הגר ברודץ, שנחטפה מביתה בכפר עזה עם שלושת ילדיה, עפרי, יובל ואוריה, יחד עם אביגיל עידן וחזרה במסגרת העסקה לשחרור חטופים שיצאה לפועל בנובמבר 2023, ובעלה אביחי ברודץ. 

הגר ואביחי ברודץ שיתפו את הקהל בתהליך ההתאקלמות מחדש בארץ מאז השיבה מהשבי, על התמודדות הגר בזמן השבי, וקראו להחזרת כל החטופים והחטופות לישראל במהרה. דבריה המרגשים של הגר לא הותירו אף עין יבשה באולם. 
על ההגעה לשניידר אמרה כי "זו היתה הייתה התחנה האחרונה והכי מרגשת. גם הפגישה עם אביחי היתה שם. הכל הרגיש מאד סוריאליסטי כמו פרק בסדרה לא הגיונית עם רופאים שנראים כמו מהאנטומיה של גריי. איפשרו לנו להישאר בבית החולים כמה זמן שאנחנו רוצים, ובאמת בסוף נשארנו שם ארבעה לילות. טיפלו בנו מכל הלב והנשמה בצורה המקצועית ביותר. תודה רבה". בהמשך האירוע, עלתה הגר לבמה ושרה עם אביב גפן את השיר אולי. 

לדברי ד"ר אפרת ברון-הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "מתוך הצער, העצב והבהלה, מצאנו נקודה להתלות בה- שהילדים יחזרו מהר, ראשונים, ואנחנו נקבל אותם ונחזיר להם תחושת ילדות ובית ואהבה. חלפו ארבעה חודשים והם הפכו כולם להיות חלק ממשפחת שניידר. לצערי, זו היה רגע קט של שמחה ואנחנו מחכים לעוד רגעים כאלה".מימין לשמאל: פרופ' גילת לבני, מנהלת מחלקת ילדים א' ומי שניהלה את מחלקת השבים בשניידר עם קרן מונדר (שטופלה בשניידר עם בנה אוהד ואמה רותי לאחר החזרה מהעזה) ואבי זכרימימין לשמאל: ד"ר פנינית כהן, ד"ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה בשניידר, פיני כהן, יו"ר חברת אמריקה ישראל ובעלה של ד"ר פנינית כהן, יוסי ערבליך, יו"ר עמותת למענכם, האלוף (במיל') יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כללית ואורלי ויינשטיין, סמנכ"לית וראש חטיבת בתי החולים, כלליתמימין לשמאל: אביחי והגר ברודץ, אורלי טובולסקי-חדד, מנכ"לית עמותת נאמני שניידר, ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר ואיילת שקד, יו"ר עמותת נאמני שניידרמימין למשמאל: מירי מיכאלי שהנחתה את הערב עם אורלי טובולסקי-חדד, מנכ"לית עמותת נאמני שניידר ואיילת שקד, יו"ר עמותת נאמני שניידרעבור לתוכן העמוד