חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כך ייעשה לילדה שהצוות חפץ ביקרה

דפנה המחוברת ללב מלאכותי רצתה להתחפש לחיפושית, אחיות בשניידר הגשימו את החלום
פורסם: 21.03.24 | עודכן: 24.03.24


דפנה שנטל בת ה-5.5 נולדה עם הפרעה בקצב הלב ומוטציה גנטית שיכולה להוביל לפגיעה בתפקוד הלב. היא הייתה במעקב וקיבלה טיפול תרופתי ואף נאלצה לעבור השתלה של קוצב לב לפני מספר חודשים. בחודשים האחרונים הדרדר התפקוד הלבבי של דפנה עד שהגיעה למצב שלא יכל לתמוך בתפקוד מערכות הגוף, ולכן נזקקה לתמיכה חוץ גופית שתחליף את לבה עד אשר תימצא תרומה ללב אנושי ותוכל לעבור השתלה מצילת חיים. כעת דפנה מחוברת ללב מלאכותי (ברלין הארט - לב במזוודה) ומאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר. 

לפני כשבוע מיכל זאדה, אחות במחלקה, ראתה שדפנה עצובה וניסתה לברר למה. דפנה סיפרה לה שבגלל החיבור לברלין הארט היא לא תוכל ללבוש את התחפושת שבחרה לפורים של החיפושית המופלאה. מיכל החליטה לנצל את יכולות התפירה שלה ותפרה מחדש את התחפושת של דפנה שתתאים לה גם כשהיא מחוברת ללב המלאכותי. 

לנה אמא של דפנה מספרת: "מיכל התאימה את התחפושת לכל הצרכים החדשים של דפנה, כולל מקום לכל הצינורות שהיא מחוברת אליהם עכשיו. זה היה מאוד מאוד מרגש, אנחנו ממש מרגישים שרואים אותה ועושים כל מה שאפשר כדי שהיא תוכל לחגוג את פורים כמו ילדה רגילה למרות שהיא בבית חולים. דפנה מאושרת והיא כבר כמה ימים לובשת את התחפושת ומתכננת ללבוש אותה גם במהלך החג. תודה למיכל ולכל הצוות, אין עליכם."

לדברי האחות מיכל זאדה אשר תפרה מחדש לדפנה את התחפושת: "זיהיתי ילדה מתוקה ועצובה, חושיי אמרו לי לברר לעומק מה הסיפור, ניגשתי והתעניינתי. מרים מהצוות החינוכי הסבירה לי שדפנה המתוקה מאוד אוהבת את התחפושת של החיפושית המופלאה ובגלל מכונת הברלין, אין לה אפשרות ללבוש אותה. שמחתי על כך שיש בארגז הכלים שלי גם יכולות תפירה ומיד נגשתי למלאכה. בשיתוף פעולה עם האחות סואר עיראקי, טיכסנו עצה וצללנו לפרטים טכניים עד לעומקם של הטיקטקים. למחרת היום, דפנה כבר התפארה בתחפושת שלה לעיני כל - ועיניי נתמלאו דמעות של אושר. מה צריך יותר מחיוך אמית ועמוק של ילד".שניידר בתקשורת

בימים אלה מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ לב בשניידר דפנה בת ה-5, שממתינה להשתלת לב ומחוברת למכונת לב מלאכותי זמנית. כיוון שהיא מחוברת למכונה, התקשתה למצוא תחפושת מתאימה. שתי אחיות במחלקה החליטו לקחת את המשימה ועבדו יחד כדי להגשים עבורה את התחפושת עליה חלמה. "מה צריך יותר מחיוך אמתי ועמוק של ילד".
21/03/2024, "mako"
עבור לתוכן העמוד