חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

נער בן 16 עבר ניתוח להסרת גידול בגבו במרכז שניידר וניצל רגע לפני שהגיע לשיתוק

נהוראי מתאושש, מתהלך ומרגיש טוב, וצפוי לעבור שיקום פיזיותרפי
פורסם: 21.03.24 | עודכן: 24.03.24


אמרי נהוראי, ספורטאי ותלמיד מצטיין בן 16 מצפון הארץ, התלונן בפני הוריו על כאבי גב קשים במשך חודשים רבים אולם כל הבדיקות שעשה לא העלו דבר. בנוסף, למרות משככי כאבים שנטל, הכאבים המשיכו להטריד אותו ולא הרפו לרגע. לאור התעקשותה של אימו, הופנה אמרי לבדיקת MRI, שלאחריה קיבלה טלפון מהרופאים שבישרו שנמצא ממצא חשוד ועליהם להגיע למרכז שניידר כבר למחרת בבוקר. 

ד"ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר, פגש את אמרי והוריו והסביר להם כי מדובר בגידול הנמצא בתוך חוט השדרה וגורם להצטברות של נוזלים, ועלול לגרום לשיתוק אם לא יוסר בדחיפות. הניתוח להסרת הגידול ארך כ-7 שעות ונעשה בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת למפות את האזורים החשובים של חוט השדרה כדי לא לפגוע בתפקודים חיוניים. כעת נהוראי מתאושש, מתהלך ומרגיש טוב, וצפוי לעבור שיקום פיזיותרפי.

לדברי הילה, אמו של אמרי: "אלמלא הייתי מתעקשת על ברור רפואי יסודי, יכולנו להגיע למצב חמור ובלתי הפיך. אני שמחה שאנחנו כבר אחרי ואמרי צפוי להתאושש ולהחלים לאט לאט. אני רוצה להודות לד"ר קרשנוביץ ולכל הצוות שמהרגע הראשון דיברו בגובה העיניים, הסבירו כל שלב וכמובן טיפלו  באמרי במקצועיות ומסירות רבה". 

לדברי ד"ר אמיר קרשנוביץ: "הגידול בגבו של אמרי התברר, למרבה המזל, כשפיר אולם אבל אם הוא היה ממתין זמן קצר נוסף, היה נגרם לו שיתוק מוחלט.  במקרים מהסוג הזה, יש חלון הזדמנויות צר שהוא הפיך לצורך טיפול, ולשמחתי הצלחנו לנצל אותו. אנו מאחלים לאמרי החלמה מלאה ומהירה ככל האפשר".שניידר בתקשורת

במשך חודשים סבל אמרי מכאבי גב מטרידים, אך בדיקות שעשה לא הצביעו על ממצא חשוד. לנוכח התעקשותה של אמו המודאגת, הם קיבלו הפניה ל-MRI, במהלכה אותר גידול שהיה ממוקם בסמיכות לחוט השדרה וכמעט גרם לשיתוקו. הרופא המטפל בשניידר: "שמח שהצלחנו לנצל את חלון ההזדמנויות". האם: "כהורים, יש לנו אינטואיציות חזקות, וחשוב להקשיב להן".
19/03/2024, "mako"
עבור לתוכן העמוד