חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הודות לניתוח במרכז שניידר: למאיה שנולדה ללא אפרכסת יש אוזן חדשה ושומעת

מאיה בת ה-11 הגיעה עם הוריה למרכז שניידר מאילת, שם המשפחה שוהה בחודשים האחרונים מאז המלחמה, לאחר שפונו משדרות. מאיה נולדה עם מום מולד באוזן המכונה מיקרוטיה, שבעקבותיו, לא התפתחו אצלה האפרכסת ותעלת השמיעה, וכתוצאה מכך נוצר פגם אסתטי משמעותי וליקוי שמיעתי
פורסם: 20.02.24 | עודכן: 03.03.24

מאיה הגיעה לשניידר על מנת לעבור ניתוח, שבמהלכו שיחזרו את האפרכסת שלה, ובמקביל השתילו לה מכשיר שמיעה חדשני (OSIA) המיועד לשיפור התפקוד של האוזן, שמשתמשים בו בעיקר בקרב מבוגרים. הניתוח בוצע על ידי ד"ר אסף אולשינקה, כירורג פלסטי בכיר ומנהל השירות לניתוחי פנים וגולגולת בילדים וד"ר דוד אולנובסקי, רופא בכיר ביחידה לאף אוזן גרון ומנהל יחידת האוזניים, בשיתוף עם ד"ר הוניגמן, רופא בכיר ביחידת אא"ג.

במסגרת השיטה הייחודית לשיחזור האפרכסת, משתמשים בחומר מלאכותי (MEDPOR) העטוף ברקמה חיה עצמית. באותו המעמד, מומחי האף אוזן גרון משתילים מכשיר שמעביר את גלי הקול ישירות לעצמות הגולגולת, וכך בעצם הם עוקפים את מערכת האוזן התיכונה ומגיעים לאוזן הפנימית. מדובר במכשיר מתקדם שהיתרון שלו נובע מכך שאיכות הצליל שלו טובה יותר בספקטרום רחב יותר של תדרים, ובנוסף, המעבד החיצוני שלו עדין ואלגנטי יותר.

לדברי ד"ר אסף אושינקה: "מדובר בפרוצדורה חדשנית המאפשרת שיפור ניכר באיכות החיים הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית. את ההליך הזה אפשר לבצע החל מגיל 5 וכל שלבי הניתוח מבוצעים בשלב אחד. ד"ר דוד אולנובסקי מוסיף כי "השתל שהושתל במהלך הניתוח למאיה הוא מכשיר להולכת עצם המאפשר למטופלת לשמוע באותה האוזן, אף שבאופן טכני היא עדיין נותרת חסומה".

אלונה, אמא של מאיה, מספרת: "מאיה מאוד חששה מהניתוח ובעיקר מאיך שתיראה אחריו. לשמחתנו, התוצאות הן מעל ומעבר לכל הציפיות. בנוסף, הניתוח שיפר משמעותית את איכות השמיעה שלה. אני רוצה להודות למנתחים ולכל הצוות הרפואי על המסירות בטיפול, האכפתיות, הסבלנות והדיבור למאיה בגובה העיניים לאורך כל הדרך".


מאיה עם ד"ר אושינקה

עבור לתוכן העמוד