חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

היחידה לגנטיקה

 גנטיקה ילדים הוא תחום מוביל ופרץ דרך, כיוון שעל ידי בירור גנטי ניתן להעניק טיפול מותאם אישית לילד ולבני משפחתו. היחידה הגנטית במרכז שניידר עובדת בשיתוף פעולה עם המכון הגנטי ע"ש רפאל רקנטי בניהולה של פרופ' לינה באסל

 


מנהלת היחידה
לגנטיקה קלינית
ד"ר נעמה אורנשטיין

ימי פעילות ושעות קבלה
קבלה לייעוץ גנטי:
ראשון ושלישי, 08:00 עד 15:00

בדיקות דם:
שני, רביעי וחמישי בתיאום מראש
יצירת קשר 

טלפון: 03-9253526, פקס: 03-9253913

מענה טלפוני בימים ראשון עד חמישי,
08:00 עד 14:00 

מיקום: קומה 2

 

רופאים בכירים 


ד"ר רנית ירון 
ד"ר אפרת סופרין דרוקר 
ד"ר נורית אסיה בציר
ד"ר נסיה קרופך גלעד
מרפאה לאבחון מחלות גנטיות בילדים


צוות המרפאה עוסק באבחון קליני ומולקולרי של בעיות רפואיות בילדים. בעיות רפואית שניתן להציע עבורן אבחון גנטי – בחשד למחלת שריר, מחלת כבד, מחלת כליות, מחלת ריאות, הפרעה מטבולית, איחור התפתחותי, אוטיזם, הפרעת תנועה, אפילפסיה, מחלת עיניים, ליקוי שמיעה, מחלות עור, לבקנות, קומה נמוכה, חשד למחלת שלד, גדילת יתר, מומי לב מולדים, הפרעות קצב, גמישות יתר, סוכרת בגיל צעיר, חך שסוע, שפה שסועה, הפרעה במערכת הדם, מחלה דלקתית כרונית, הפרעות במערכת החיסון, וכן בילד שיש לו הפרעה במספר מערכות ללא סיבה ידועה.

מטרת האבחון הגנטי היא מציאת הסיבה לבעיה הרפואית של הילד שתאפשר את מתן הטיפול המתאים ביותר בילד, וכן על מנת לאפשר מתן ייעוץ לבני המשפחה הנמצאים בסיכון מוגבר או לצורך אבחון טרום לידתי. בעזרת בירור מולקולרי ניתן לאבחן באופן מהיר ויעיל לחסוך בירור מורכב וארוך שכיום יכול להיות קצר ופשוט.

במהלך הפגישה ייאסף המידע הרפואי, ההיסטוריה הרפואית של הילד ובני המשפחה, הבדיקות שבוצעו עד כה, הערכה של רופאים שבדקו את הילד בעבר, ייבנה עץ משפחה, תערך בדיקה גופנית מפורטת, בהמשך יבוצע תיכלול של המידע ויומלץ בירור לפי הממצאים.

לכן חשוב להגיע לפגישה הראשונה עם כל הסיכומים הרפואיים הרלוונטיים, מדידות גובה ומשקל, תוצאות של בדיקות רפואיות שנערכו. לאחר ביצוע הבדיקות שיומלצו תערך פגישה שנייה לצורך סיכום הממצאים ומתן המלצות.

מנהלת 
ד"ר נעמה אורנשטיין

זימון תורים בטלפון: 03-9253526
בנוסף, נא לשלוח הפנייה בפקס: 03-9253913


איך מתקבלים לטיפול ביחידה 


השירותים ביחידה הגנטית ניתנים על פי הפנייה מהרופא המטפל במרפאות הקהילה ובצירוף טופס התחייבות. השירותים ניתנים גם על פי הפנייה של הצוות הרפואי במרכז שניידר.

 

 

עבור לתוכן העמוד