חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הנחיות לגבי ילדים וצעירים חולי סוכרת מסוג 1 בימי קורונה (19 COVID)

פורסם: 26.04.20 | עודכן: 30.04.20


נגיף הקורונה (19 COVID) הוגדר כמגיפה (פנדמיה) ברחבי העולם. בעולם יש כבר קרוב לשלושה מיליון מקרים מוכחים ומעל מאתיים אלף מקרי תמותה של חולים שנדבקו בנגיף.


נכון לכתיבת שורות אלו (ה- 26 באפריל 2020)– אין שום סימוכין או נתונים בספרות הרפואית והמדעית לסיכון מוגבר להדבקה או לפיתוח סיבוכים הקשורים לנגיף זה בחולי סוכרת מסוג 1 בגיל הילדות והבגרות המוקדמת.


ראוי להדגיש שחולים בסוכרת מסוג 1 בכל גיל עלולים לפתח סיבוכים חריפים של מחלת הסוכרת עצמה (כגון היפרגליקמיה, היפוגליקמיה וחמצת סוכרתית), בחשיפה לכל מחלה זיהומית חריפה, וזיהום בנגיף הקורונה נכלל בקטגוריה זו.

לאור האמור לעיל –ההחלטה לגבי השתלבות במסגרות חינוכיות, צבא או שירות לאומי של חולי סוכרת מסוג 1 בגיל הילדות, התבגרות ומבוגרים צעירים נתונה לשיקול דעת משותף של המטופל/ת וצוות מרפאת הסוכרת. ההחלטה צריכה להלקח תוך הכרת סביבת ההשתלבות של המטופל/ת ויכולת ההתמודדות עם אתגרי הטיפול במחלה במצבים דינאמיים.


חשוב להדגיש שבכל מתאר –על חולי סוכרת מסוג 1 לנקוט בכל אמצעי הזהירות החלים על כלל האוכלוסיה לפי המלצות משרד הבריאות (ריחוק חברתי, כללי היגיינה, חבישת מסיכה וכיו"ב).

 


צוות מכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת

מרכז שניידר לרפואת ילדים

עבור לתוכן העמוד