חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
מרפאת נע"ם
דלג על מרפאת נע"ם
מרכז שניידר לרפואת ילדים
JCI - תו תקן של איכות ובטיחות
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אודות מרפאת נע"ם

מהי מרפאת נע"ם?
במרפאת "נע"ם", המהווה ראשי תיבות של "נשימה, עיכול משולב", הוקם מתן מענה מקצועי וכוללני לילדים עם בעיות המערבות את דרכי האוויר ודרכי העיכול עפ"י שיטה של תיאום קליני בקרב חולים מורכבים שפותחה בארה"ב. השירות מרוכז על ידי האחות מתאמת ומזכירה במכון ריאות, אשר מובילות את התכנית תוך כדי תקשורת הדוקה עם הצוותים הרפואיים, פרה-רפואיים ועם המשפחות, על פי דוגמת ה- clinical care co-ordinator שקיימת בארה"ב.

 
מטרת מרפאת "נע"ם" היא לתת מענה מקצועי כוללני לילדים עם בעיות המערבות את דרכי האוויר ודרכי העיכול על פי שיטה של תיאום קליני בקרב חולים מורכבים, clinical care co-ordination, שפותחה בארה"ב.
אנו שואפים לספק אבחון יעיל וטיפול מותאם אישי לילד דרך גישה משותפת ומסונכרנת של צוות רב תחומי הכולל רופאי ריאות, אף-אוזן-גרון, גסטרואנטרולוגיה, כירורגיה, רדיולוגיה, הרדמה, צינטורים וכן צוותים פרה-רפואיים כגון קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, תזונה ופיזיותרפיה. בהתאם לצרכי המטופל, ניתן לערב גורמים נוספים, כגון צוות פסיכו-סוציאלי.

מרפאת "נעם" נפתחה בינואר 2017 במטרה לתת מענה מקצועי כוללני לילדים עם בעיות בריאות מורכבות המערבות את דרכי האוויר ודרכי העיכול - Aerodigestive. מדובר על מרפאה רב תחומית, העובדת בגישת clinical care co-ordination, אשר פותחה בארה"ב. לפי גישה זו, הטיפול משלב מומחים רפואיים ממספר תחומים, התורמים מהידע והניסיון שלהם בבעיות בריאות מורכבות בתחום.

המשימה של מרפאת "נעם" היא לספק גישה כוללת, רב-תחומית להערכה וטיפול בילדים עם מחלות כרוניות מורכבות המערבות את דרכי האויר, ריאות, מערכת העיכול העליונה (אירודיג'סטיב). זאת על מנת להאריך את תוחלת החיים ולשפר את איכות החיים של מטופלים אלה, בין היתר בתחום איכות השינה, דפוסי האכילה ועוד.

קהל היעד הינו ילדים עם מחלות כגון: airway stenosis, aspiration pneumonias and lung disease, esophageal dysmotility, esophageal stricture, laryngeal cleft, tracheo-esophageal fistula, tracheostomy and ventilator dependent children, vocal cord paralysis.

 

אילו גורמים רפואיים לוקחים חלק במרפאת נע"ם?
אנו שואפים לספק אבחון יעיל וטיפול מותאם אישי לילד דרך גישה משותפת ומסונכרנת של צוות רב תחומי הכולל רופאי ריאות, אף-אוזן-גרון, גסטרואנטרולוגיה, כירורגיה, רדיולוגיה, הרדמה, צנתורים וכן צוותים פרה-רפואיים כגון קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, תזונה ופיזיותרפיה. אנו שמים דגש מיוחד על המשכיות של טיפול ומעקב לאורך כל משך הטיפול, כולל תקשורת יעילה בין צוותים שונים, גורמים בקהילה והמשפחה.

חידושי המרפאה
במרפאתנו שמים דגש מיוחד על המשכיות של טיפול ומעקב לאורך כל משך הטיפול, כולל תקשורת יעילה בין צוותים שונים, גורמים בקהילה והמשפחה. כתוצאה מכך, הגישה והעבודה המאוחדת בין הצוותים הובילה לקצב מהיר יותר באבחון, יחד עם יתר דיוק אבחנתי וטיפולי.


כיצד ניתן לפנות למרפאה?
על מנת לקבל תור ראשוני יש צורך לשלוח הפניה המפרטת את הרקע הרפואי וסיבת ההפניה לכתובת המייל של המרפאה:

כאן יש תמונה

בנוסף, רצוי לשלוח מכתבים רפואיים עדכניים מגורמים רפואיים אצלם התרחש המעקב עד לפניה למרפאתנו (לדוגמא: סיכומי ביקור מרופאי ריאות, גסטרואנטרולוגיה, כירורגיה או א.א.ג).

מיקום:

קומה 2, מרפאת ריאות, מרכז שניידר לרפואת ילדים.


דרכי יצירת קשר:
ניתן ליצור קשר בכתובת מייל המאובטחת (כפתור פנייה למרפאה) 
או בימי ראשון ורביעי בין השעות: 08:00-13:00
בטלפון: 03-9253931
פקס: 03-9253308

עבור לתוכן העמוד